₺215,63 KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil
₺115,00 KDV Dahil
Tükendi
₺115,00 KDV Dahil
₺180,00 KDV Dahil
₺145,00 KDV Dahil
1

Malatya Pazarı Murat Palancı Kuru Meyve Çeşitleri

 

Malatya’da ilk kurulduğu 1870 yılından bu yana en kaliteli ürünleri müşterileriyle paylaşmayı ilke edinmiş olan Malatya Pazarı Murat Palancı olarak kuru meyve çeşitlerini siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk. İstanbul Mısır Çarşısında açtığımız şubemizle birlikte çok daha büyük kitlelere ulaşma fırsatımız oldu. Bize güvenen müşterilerimizin hiçbir zaman güvenlerini boş çıkartmamak adına var gücümüzle çalıştık. Aldığınız ürünlerin kalitesine, ürünleri işlerken kullandığımız teknolojiye ve yılların verdiği tecrübeye dayanarak sizleri her zaman en iyisiyle buluşturmaya çalıştık.

 

Neden Kuru Meyve Tüketmeliyiz

 

Kuru meyve harika bir lif kaynağıdır, ancak kalori ve şeker bakımından da yüksektir. Bu kuru meyveyi sporcular, kas gücü ile çalışanlar ve çocuklar için harika bir seçenek haline getirir. Kurutulmuş meyveler, güneşte, kurutucuda veya başka bir işlemle kurutulan taze meyvelerden yapılır. Kurutulmuş meyvenin anahtarı vitamini yok etmeden su içeriğinin kurutulmasıdır.

 

Kuru meyveler taze meyvelerden daha uzun süre dayanır. Ayrıca çantanızda bile kolayca taşıyabilirsiniz. Bazı kalp hastalığı ve obezite türlerini önlemeye yardımcı olan yüksek kaliteli lif içerir. Ek olarak, birçok kuru meyve, kalp hastalığı riskinin azalmasıyla bağlantılı olan antioksidanlar ve fenoller de içerir. Kurutulmuş meyveleri doğru türü seçtiğiniz sürece dilediğiniz zaman atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz.

 

Kurutulmuş meyveler genellikle fazla olgunlaşmaz. Meyve üzerindeki lekeler genellikle giderilir. Küflü meyveler kurutmaya uygun değildir. Kurutulmuş meyveler, kurutma işlemini hızlandırmak için genellikle küçük parçalar halinde dilimlenir. Küçük parçalar büyük olanlardan daha hızlı kurur. Bu nedenle, olgunlaşmamış veya küflü olmayan meyveleri sizler için itina ile seçip modern makinalar ile kurutulmasını sağlıyoruz.

 

Kuru meyve uzun zamandır dünya çapında tüketilmektedir. En popüler kuru meyve kuru üzümdür, ancak incir, hurma, kayısı, şeftali ve mango da bulabilirsiniz. Lezzetlidirler ve herhangi bir güne tatlılık katabilirler. Hatta bazıları ekstra bir tatlandırıcı için ilave şeker içerir. Bununla birlikte, bazılarında ilave şeker oranı yüksek olabileceğinden, şekersiz kuru meyveleri seçmek önemlidir. Seçtiğiniz kuru meyvenin size uygun olup olmadığını öğrenmek için ürünlerimize göz atabilirsiniz.

 

Kuru meyveler Osmanlı mutfağının vazgeçilmez tatlandırıcıları arasındadır. Kuru meyveleri yemeklerinizde de kullanarak muhteşem tatlar elde edebilirsiniz. Bunun yanında dünya mutfağının pek çok menüsünde de kuru meyve kullanılan ürünler yer almaktadır. Bu yiyeceklerin besin kaynağını doruğa çıkartır. İster yemeklerinizde isterseniz de atıştırmalık olarak kullanacağınız kuru meyve çeşitlerimizi sitemizden ya da şubelerimizden satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR